PİMEKS GROUP HAKKINDA

“1993 senesinde faaliyetlerine Pimeks Plastik Doğrama Sistemleri Ltd. Şti. ile başlayan sonrasında Pimeks Alüminyum ve Metal Sanayi Ltd. Şti’ nin kurulması ile ürün gamını geliştiren Pimeks Group, 2006 yılında şirketlerinin gücünü birleştirerek "Pimeks Alüminyum PVC ve Metal Sanayi Ticaret A.Ş." unvanı ile bugünkü yapısına kavuşmuştur.

Faaliyet gösterdiği tüm ürünlerle ilgili, projelendirmeden ithalata, imalattan montaja kadar hizmet veren Pimeks Group, Ankara Esenboğa’da bulunan Fabrikası, İdari ve Technology Center Binası, Ankara İncek’ te bulunan Merkez Binası, Yurt içi ve Yurtdışı İrtibat Ofisleri ile kaliteli malzemeyi kaliteli hizmet ile bir arada sunmaktadır.

Pimeks Group sahip olduğu tecrübeyi, güçlü teknik kadrosu ve Avrupa standartlarındaki imalat ve montaj kalitesi ile pekiştirmiş, 40.000 m2’ye yaklaşan alandaki fabrikasında alüminyum, PVC, çelik ve paslanmaz çelik imalatlarının tamamını yapacak son teknoloji makine parkı ile dışa bağımlılığı ortadan kaldırırken imalat kalitesini de yükseltmiştir. Kurumsal bir sistemde çalışmalarını sürdüren ve üretiminin önemli bir bölümünü yurt dışına ihraç eden Pimeks Group hem dünyadaki yeni teknolojileri takip ederek hem de yeni yatırımlar yaparak sürekli kendini yenilemektedir”.


DÜNYAYI KAPLIYORUZ

PROJELER TAMAMLADIGIMIZ ÜLKELER ; ABD, RUSYA, HOLLANDA, AVUSTURYA, ÖZBEKİSTAN, KAZAKİSTAN, TÜRKMENİSTAN, TACİKİSTAN, ARNAVUTLUK, CEZAYİR, LİBYA SUBELERİMİZİN BULUNDUGU ÜLKELER ; TÜRKİYE, ALMANYA (FRANKFURT GbmH), GÜRCISTAN, AZERBAYCAN