Ofislerde Güneş ve Işık KontrolüBİR ÜST SAYFAYA DÖN

 

BİNALARDA ENERJİ TASARRUFU SAĞLAYAN WAREMA GÜNEŞ VE IŞIK KONTROLLÜ JALUZİ SİSTEMİ

 

DIŞ JALUZİ UYGULAMASINDA %90 , İÇ JALUZİ UYGULAMASINDA %70 ENERJİ TASARRUFU

 

Güneş kontrolünün en doğru yöntemi camın dışına güneş kırıcı sistemi uygulanmasıdır. Dış cepheye uygulanacak jaluzi sistemlerinin gerek mimariye gerekse kullanıcıya hitap eden birçok alternatifi bulunmaktadır. Fakat bazı binalar mimari gerekliliklerinden dolayı binaya dışarıdan müdahaleye etmeye uygun değildir. Bu tarz yapılarda güneş ve ışık kontrolünde en efektif çözümü sağlayan ürün Warema Gün Işığı Kontrollü Mirror Effect (ayna efektli) özel jaluzi sistemidir.  

 

Warema “mirror effect” iç bükey lamellerin arka yüzeyi mat, iç yüzeyi ise ayna görünümlü olarak tasarlanmıştır.Bu tasarım sayesinde zararlı UV ışınları ve rahatsız edici yansımaları engellenirken, ayna görünümlü yüzeyi sayesinde de doğal güneş ışığı mekana yansıyarak yapay aydınlatma kullanımında da tasarruf  sağlar. Ayrıca lamellere açı veren ipe özel bir parça eklenerek jaluzi iki bölüme ayrılabilir ve jaluzinin yüksekliğinin 3/1 veya 3/2 lik kısmındaki lameller ilave bir motor gerekmeksizin ayrıca control edilebilir. Bu özelliği sayesinde üst kısımdaki lamellere istelin açı verilirken, alt kısımdaki lameller kapalı pozisyonda kalarak mekanda oluşabilecek rahatsız yansımaları engeller.

 

 

Bu sistem sadece doğal ışıktan faydalanan kullanışlı ve konforlu mekanlar yaratılmasına katkıda bulunmaz, aynı zamanda binadaki enerji tasarrufunda da etkin bir rol oynamaktadır. Odadaki tüm enerji tüketimini göz önüne alarak yapılan hesaplamalar sonucunda Warema dış / iç jaluzisi uygulanan mekanlarda yazın gerekli olan soğutma yükünde %90 ila %70 arasında azalma gözlenmiştir. Warema ürünlerinin LEED ve DGNB kriterlerine uygun olduğu onaylanmış olup, projelere “Indoor Environmental Quality” (İç Ortam Kalitesi) ve “Material & Resources” (Malzeme ve Kaynak kullanımı) kriterlerinde artı puan getirmektedir.  

 

Modern mimarinin ebatlarına ve estetiğine uyum sağlayan bu güneş kontrol sistemleri sayesinde cepheleriniz renklenirken, aynı zamanda ışık oranı ve oda sıcaklığı kontrolünüz altında olmaktadır.

      
e-Bülten:   KURUMSAL
HİZMETLER
İNSAN KAYNAKLARI
BİTEN PROJELER
BÜYÜK PROJELER
BUTİK PROJELERMERKEZ OFİS & TECHNOLOGY CENTER

İncek Bulvarı (1821 Cd) No: 98 06805 İncek ANKARA / TÜRKİYE

Tel: +90 312 441 70 42  e-mail: ankara@pimeks.com

İSTANBUL OFİS

İDTM Blokları A1 Blok Kat:2 No:154 34149 Yeşilköy İSTANBUL / TÜRKİYE

Tel: +90 212 465 30 82  e-mail: istanbul@pimeks.com

FABRİKA & TECHNOLOGY CENTER

Çubuk Yolu 8. km. Büğdüz Mevkii 06760  Esenboğa ANKARA / TÜRKİYE

Tel: +90 312 827 15 90  e-mail: pimeks@pimeks.com
    PİMEKS GROUP® ©2014